A-finalen kl1

Heat 1

Heat 2

Heat 3

A-finalen

1 plads i a-finalen i klasse 1 med en lidt beskidt bil:-)

3 dagsløbet 2012

Tilmeldte mig i klasse 1 med en opel kadett e, 1 heat startede jeg i bageste række men fik mig kæmpet op på 3 pladsen. 2 og 3 heat vandt jeg så røg direkte i a-finalen. A-finalen blev en meget våd omgang med fik mig kæmpet op på 1 pladsen.

Resultatliste for klasse FR I
Knr Licens Navn By Bil Klub Start 1 2 3 I alt C-fin B-fin A-fin Plc
099 07087 Kenneth B Sørensen Silkeborg Opel Kadett MNJ 266 7 10 10 27     1 1
099 03763 Lars Lindgaard Næstved Peugeot 205 MNJ 177 10 7 10 27     2 2
083 05649 Martin Wunderov Sæby Opel Astra FSAS 100 10 5 8 23   1 3 3
083 05658 Jørgen Lindgren Jensen Frederikshavn Peuegot 205 FSAS 299 10 10 10 30     4 4
083 05687 Kim Pedersen Vrå Ford Escort FSAS 207 10 8 10 28     Udg 5
083 36713 Dennis Steffensen Frederikshavn Audi 90 FSAS 111 10 10 10 30     Udl 6
077 39329 Nikolaj Nilesen Kjellerup Opel Astra VMKA 114 6 10 6 22   2   7
099 35366 Torben Dejligbjerg Mariager Saab 900 MNJ 163 8 7 6 21 1 3   8
305 54109 Mads Kristensen Silkeborg VW Golf IMK 154 8 8 10 26   Udg   9
083 33016 Michael Høgsted Østervrå Mitsubitchi Colt FSAS 233 7 10 4 21   Udg   10
071 04514 Finn Pedersen Bjerringbro AUDI 80 RAS 149 6 8 8 22   Udg   11
321 38006 Michael Thomsen Karup Toyota Corolla GAS 131 5 7 7 19 2     12
305 07089 Bent Kristensen Engesvang Vw Golf IMK 256 7 8 4 19 Udg     13
305 40818 Thomas Schjermer Them Opel Kadett IMK 229 7 7 5 19 Udg     14
099 39275 Christian Sejersen Mariager VW GOLF MNJ 169 6 8 7 21 Udg     15
305 38072 Gert Kjeldsen Lemming Peugeot 309 IMK 125 8 6 7 21 Udl     16
305 36820 Dennis Jessen Stoholm VW Golf 2 IMK 223 8 10 Ejs 18       17
083 33468 Søren Dietz Jerslev Ford Fiesta FSAS 200 8 3 7 18       18
071 04495 Kurt Hansen Randers Sv Volvo 850 RAS 141 5 5 8 18       19
083 05804 Jimmi Jensen Dybvad Opel Astra FSAS 230 6 5 7 18       20
083 39273 Martin Svenningsen Nørresundby VW Golf FSAS 188 3 6 8 17       21
099 14061 Torben Nørgård Arden Opel Astra MNJ 201 5 4 8 17       22
083 10314 Hans Kristensen Sindal Ford Escort FSAS 219 4 6 7 17       23
083 05762 Thomas Christiansen Frederikshavn Fiat Brava FSAS 245 7 5 5 17       24
083 36842 Anders Søndergaard Fjerritslev VW Golf 2 FSAS 269 5 7 5 17       25
305 32694 Asger Vendelbo Engesvang Opel Vectra IMK 189 6 5 6 17       26
071 40593 Peter Smed Spentrup Opel Kadett D RAS 116 10 6 Udg 16       27
083 35937 Henrik Bislev Vodskov Vw Golf FSAS 110 2 10 4 16       28
305 07021 Dennis Pedersen Lånum Opel Kadett E IMK 221 3 8 5 16       29
083 35938 Jens Bislev Vodskov Vw Golf FSAS 128 7 3 6 16       30
083 39635 Jimmy Jensen Lendum VW Golf 2 FSAS 106 4 7 5 16       31
321 32696 Mikael Buch Grindsted Opel Kadett GAS 130 6 6 4 16       32
045 34233 Nicolai Petersen Ringkøbing Opel Kadett ROMK 160 5 Udg 10 15       33
083 39636 Michael Wind Sæsing Ford Escort FSAS 112 4 3 8 15       34
045 41104 Michael Pedersen Gjern MP-gøj Peugeot ROMK 182 3 4 8 15       35
040 00010 Henrik Pedersen Hornbæk Peugeot 205 NMKA 258 2 7 6 15       36
320 31602 Kristian V. Nielsen Låsby Opel Kadett SMOK 296 4 4 6 14       37
083 41413 Simon Max Olsen Sæby Ford Escort FSAS 222 7 6 Udl 13       38
071 50484 Lars Christian Heilmann Østbirk Saab 900 RAS 113 3 5 5 13       39
083 36841 Bjarne Hedegaard Fjerritslev VW Golf 2 FSAS 108 5 5 3 13       40
083 05667 Jens Hansen Hjørring Opel Vectra FSAS 102 8 4 Udg 12       41
099 33688 Kenneth Fransgård Hvalpsund Peugeot 205 MNJ 143 Udg 6 6 12       42
077 40460 Marc Frederiksen Rødkærsbro VW Golf 3 VMKA 231 4 4 4 12       43
099 41627 Thomas F. Hansen Farsø Opel Ascona MNJ 147 4 5 2 11       44
099 12720 Hans Fransgård Hvalpsund Peugeot 106 MNJ 168 3 4 4 11       45
006 00886 Michael Klessner Ryomgård Ford Lort DMKA 204 10 Udg Ejs 10       46
083 36535 Simon Overgaard Sæby Ford Escort FSAS 263 8 Udg Ejs 8       47
083 31441 Kristian Kvistgaard Sæby VW Golf FSAS 109 2 Udg 5 7       48
083 41344 Simon Øgaard Christensen Bindslev VW Golf FSAS 218 6 Ejs Ejs 6       49
071 40792 Martin Bakke Spentrup Mazda 323F RAS 104 2 3 Udg 5       50
305 40820 Andreas Pleth Them Opel Vectra IMK 144 4 Ejs Ejs 4       51
071 50135 Nicolai Rahder Nimtofte Toyota Corolla RAS 123 2 2 Ejs 4       52
083 40845 Allan Hoff Jerslev J Vw Golf1 FSAS 195 3 Udg Ejs 3       53
071 04590 Peter Hansen Randers Sv Citroen Xsara RAS 264 3 Udg Ejs 3       54
013 01732 Jeppe Fuglsang Grindsted Opel Astra GGK 298 2 Udg Ejs 2       55
083 51632 Morten Jensen Vrå Opel Kadet FSAS 198 1 Udg Ejs 1       56
071 51213 Line Svendsen Randers Nv Honda Acord RAS 103 0 Udg Ejs 0       57
305 39473 Kim Brogaard Grindsted Opel Astra IMK 297 Udg Udg Ejs 0       58
305 39229 Jan Brogaard Grindsted Opel Astra IMK 197 Udg Ejs Ejs 0       59
083 05682 Dennis D Christensen Sindal Honda Civic S2000 FSAS 152 Afbud
Straffe: Ejs=Ej startet, Udg=Udgået, Udl=Udelukket
Heat 8 Start 103 Straffet med 2 point - Påkørsel af anden deltager
Heat 12 Start 109 Straffet med 3 point - Påkørsel af andre deltagere
Heat 36 Start 100 Straffet med 3 point - Påkørsel af anden deltager
Heat 54 Start 233 Straffet med 3 point - Påkørsel af anden deltager
Heat 59 Start 222 Udelukket - Grov påkørsel
C-finalen Start 125 Udelukket - Påkørsel af 169
A-finalen Start 111 Udelukket - Påkørsel i gul flagsone